• @navn
     
    ”Førstehjælp til de Kære Børn”
    Start: 30.06.18
    lørdag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Hedensted, Oplyses senere .....
  • @navn
     
    Argentinsk Tango - begyndere / letøvede
    Start: 24.09.18
    mandag 17:30
    Nina Hartel
    Vejle, Bygningen
  • @navn
     
    Argentinsk Tango - øvede
    Start: 24.09.18
    mandag 19:00
    Nina Hartel
    Vejle, Bygningen
  • @navn
     
    BH syning - Hedensted
    Start: 16.06.18
    lørdag 10:00
    Merete Irene Hansen
    Hedensted, Stjernevejskolen
  • @navn
     
    BH syning - Vejle
    Start: 30.06.18
    lørdag 10:00
    Merete Irene Hansen
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Førstehjælp til de kære børn + Hjerte-Lunge-Redning voksne
    Start: 30.06.18
    lørdag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Oplyses senere - efter eget ønske
  • @navn
     
    Harmonika undervisning
    Start: 30.06.18
    lørdag 17:00
    Sonja Edeling Nielsen
    Hedensted, Hedensted Skole
  • @navn
     
    Hjerte-lunge-redning - repetitionskursus
    Start: 30.06.18
    lørdag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Oplyses senere - efter eget ønske
  • @navn
     
    Italiensk Hedensted - fortsættere
    Start: 18.09.18
    tirsdag 19:00
    Knud Larsen Capion
    Hedensted, Stjernevejskolen
  • @navn
     
    Keramik - hensyntagende
    Start: 31.12.18
    mandag 05:00
    Helene Thing
    Tørring, Keramikerværksted
  • @navn
     
    Klaver, violin, viola, cello,ukulele og kontrabas - både Hedensted, Fredericia og Vejle
    Start: 30.06.18
    lørdag 02:00
    Finn Thomas Hove
    Stouby, Mikkels vej
  • @navn
     
    Lær at bruge en hjertestarter
    Start: 30.06.18
    lørdag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Oplyses senere - efter eget ønske
  • @navn
     
    Madlavning og bagning for mænd
    Start: 08.10.18
    mandag 18:30
    Jette Andersen
    Egtved, Egtved Skole
  • @navn
     
    Madlavning og bagning for mænd
    Start: 03.10.18
    onsdag 18:30
    Jette Andersen
    Egtved, Egtved Skole
  • @navn
     
    Madlavning Uldum skole - for mænd
    Start: 25.09.18
    tirsdag 18:30
    Eva Nicolajsen
    Uldum, Uldum Skole
  • @navn
     
    Rideterapi - hensyntagende
    Start: 30.06.18
    lørdag 02:15
    Susanne Helene Christensen
    Børkop, Snur-om-gaard
  • @navn
     
    Vandrekursus i by og natur
    Start: 03.06.18
    søndag 11:00
    Oskar Verdoner Møller
    Vejle, Vejle Rådhus
  • @navn
     
    Virksomheder - Lær dine ansatte at bruge en hjertestarter på blot 4 timer!
    Start: 30.06.18
    lørdag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Oplyses senere - efter eget ønske
  •  
     
    Yoga Give
    Start: 17.09.18
    mandag 15:45
    Dorthe Simonsen
    Give, Kastaniehaven
  •  
     
    Yoga Give
    Start: 17.09.18
    mandag 17:30
    Dorthe Simonsen
    Give, Kastaniehaven
  • @navn
     
    Yoga Thyregod begyndere/øvede
    Start: 19.09.18
    onsdag 10:00
    Dorthe Simonsen
    Give, Vester Sognehus
 

Er startet

  • @navn
     
    Alle 3 vandrekurser med Oskar
    søndag 11:00
    Oskar Verdoner Møller
    Vejle, Vejle Bibliotek
  • @navn
     
    Argentinsk Tango - Sommerhold begyndere / letøvede
    mandag 17:30
    Nina Hartel
    Vejle, Bygningen
  • @navn
     
    Argentinsk Tango - øvede
    mandag 19:00
    Nina Hartel
    Vejle, Bygningen
  • @navn
     
    FamilieYoga i Grejs - sommerhold
    tirsdag 18:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Hundetræning Andkær - Sommerhold
    tirsdag 18:00
    Rasmus Braun
    Børkop, Andkær skole
  • @navn
     
    Hvalpetræning - Andkær - sommerhold
    tirsdag 17:00
    Rasmus Braun
    Børkop, Andkær skole
  •  
     
    IT kursus - EDB Give - hensyntagende
    torsdag 16:30
    Markus Sørensen
    Give, Firkløverskolen - Søndermarksskolen
  • @navn
     
    Meditativ vandring - forårsture
    onsdag 16:30
    Helle Damgaard-Jensen
    Vejle, Lerbæk Møllevej 7
  • @navn
     
    Senior Yoga Grejs - hensyntagende - sommerhold
    tirsdag 10:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Vand-Yoga m/ Klangmeditation - Guldkrog - sommerhold
    onsdag 08:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Guldkrog
  • @navn
     
    Yoga Ørum - beg/øvede v/Lila Atreus
    onsdag 17:00
    Dorthe Skov Mejer
    Daugård, Ørum skole
  • @navn
     
    Yoga & Klangmeditation - Mølholmbadet - sommerhold
    onsdag 12:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Mølholmbadet
  • @navn
     
    Yoga & Klangmeditation i vand - sommerhold
    fredag 12:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Mølholmbadet
  • @navn
     
    Yoga for beg./øvede v/ Lila Atreus
    mandag 19:00
    Dorthe Skov Mejer
    Børkop, LOF Trekanten
  • @navn
     
    Yoga for beg./øvede v/Llila atreus
    mandag 17:15
    Dorthe Skov Mejer
    Børkop, LOF Trekanten
  • @navn
     
    Yoga Grejs - Sommerhold
    torsdag 18:15
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Yoga Jelling - formiddag
    torsdag 10:30
    Rikke Bruun van Deurs
    Jelling, Højagercentret - Seniorhuset
  • @navn
     
    Yoga Jelling - opstart marts
    torsdag 18:00
    Lone Gedsø Mikkelsen
    Jelling, Skovagerskolen
  • @navn
     
    Yoga Ørum - begynder/øvede v/ Lila Atreus
    onsdag 15:15
    Dorthe Skov Mejer
    Daugård, Ørum skole
  • @navn
     
    Yoga Ørum- hensyntagende v/ Lila Atreus
    onsdag 13:30
    Dorthe Skov Mejer
    Daugård, Ørum skole
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Kreativt kursus

Det vrimler med spændende kreative hold her i foråret.

Lad dig inspirere på siden

Uha vi har nogle spændende Herrehold!!!

Yoga "kun for mænd", Elastiktræning for cykel og løbeben, Bueskydning .......